Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Porady domowe > Jak radzić sobie z plamami na dywanach?

Budowa domu czy zakup mieszkania?

Mając do dyspozycji odpowiednią sumkę pieniędzy, którą chcemy w coś zainwestować, z reguły szukamy jakiejś opcji wśród nieruchomości. Budowa domu czy zakup mieszkania? Zaś gdy do tego dochodzi brak jakiegokolwiek lokum, to rozglądamy się szczególnie wśród zdatnych do mieszkania lokali. Pojawia się więc dylemat dotyczący tego, czy dom lepiej sobie wybudować, czy też pójść na łatwiznę i po prostu kupić mieszkanie. Każda z tych opcji ma swój urok, ale posiada też wiele wad, które mogą obrzydzić nam nawet najpiękniejsze emocje związane z nabywaniem nowego miejsca do życia. Jak to się ma w przypadku tych dwóch opcji?

Budowa domu to inwestycja nie tylko pieniędzy. Kto wie, być może w wybudowanym przez nas budynku zamieszkają nasze dzieci, a potem nawet wnuki, aż w końcu dom będzie przekazywany z pokolenia na pokolenie? Jest to naprawdę dobra opcja dla kogoś, kto chciałby stworzyć nie tylko miejsce do mieszkania, ale także wyjątkowy rodzinny azyl. Oprócz tego posiadając własny dom jesteśmy całkowicie usamodzielnieni, nie mamy na głowie sąsiadów – zarówno w dosłownym, jak i przenośnym znaczeniu tego wyrażenia, oraz istnieje możliwość prowadzenia własnego ogródka. Jednak na budowę domu trzeba być przygotowanym nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim finansowo. Budowa domu czy zakup mieszkania? Jest to bowiem o wiele droższa inwestycja niż w przypadku mieszkania. Jednak w zupełności się zwraca po jakimś czasie.

Mieszkanie to opcja dla wygodnickich, którzy wolą zakupić coś gotowego, niż męczyć się z budową, oraz dla tych, których oszczędności nie pozwalają by zaszaleć. Mieszkanie na pewno jest wygodne, usytuowane z reguły w centrum miasta, a nie na obrzeżach, no i zawsze można liczyć na przemiłych sąsiadów. Strych i piwnica z reguły są gromadzkie, jednak mieszkanie można sobie urządzić według własnych upodobań. Budowa domu czy zakup mieszkania? Jest to taka tańsza i może nieco uboższa wersja własnego domu, jednak na pewno równie wygodna. Mieszkanie również może stać się paleniskiem rodzinnego ogniska.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.