Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Budowa domów > Etapy budowy domu cz. 2

Czym pokryć dach?

Konstrukcja domu to coś, co nie potrzebuje jakichś specjalnych materiałów, zaś ich pula jest z góry narzucona budującemu. Czym pokryć dach? Jeśli jednak idzie o pokrycie dachu, to tutaj budowniczy mają do wyboru dwa najbardziej znane materiały jakimi są blacha i dachówka ceramiczna. Oczywiście każdy z tych materiałów posiada zarówno swoje wady i zalety, dlatego wstępnie dobrze jest je przeanalizować, aby móc wybrać tę najlepszą dla nas opcję. Jak to właściwie wygląda w praktyce?

Jeśli chodzi o blachę, to jest to na pewno o wiele tańszy materiał budowlany niż dachówka. Współcześnie, są one produkowane w takich wzorach i teksturach, że do złudzenia mogą przypominać dachówkę. Oprócz tego, dzięki różnego rodzaju technologią jakie zostały zastosowane przy jej produkcji, blacha jest całkowicie odporna na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Czym pokryć dach? Gwarantuje to jej wytrzymałość i taka blacha może wytrzymać na dachu nawet do trzydziestu lat. Co więcej, taka gwarancja dotyczy nie tylko uszkodzeń mechanicznych, ale także korozji czy utraty koloru. Wadą blachy jest to, że na poddaszach należy układać dodatkową warstwę materiałów termoizolacyjnych. Dla niektórych wadą jest również charakterystyczny, dość głośny dźwięk jaki blacha wydaje przy opadach deszczu.

Dachówka to szczyt elegancji. Na dachu prezentuje się ona naprawdę wyjątkowo i dodaje całemu domu niesamowitej gracji. Dzięki wysokiej temperaturze wypalania dachówki stanowią materiał ponadczasowy i odznaczają się niewiarygodną wytrzymałością. Do tego posiada zalety będące odpowiedzią na wady blachy, mianowicie: nie wydaje żadnego prawie dźwięku przy opadach, oraz nie trzeba montować więcej materiałów termoizolacyjnych na poddaszach. Niestety ta opcja posiada również swoje wady. Czym pokryć dach? Dachówka bowiem jest nawet dwa razy droższa niż blacha. Co więcej, aby móc wyłożyć dach dachówką, niezbędne jest, aby cała konstrukcja domu była solidniejsza, niż w przypadku krycia go blachą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.