Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Budowa domów > Etapy budowy domu cz. 1

Dom murowany

Domy murowane to najczęściej budowane domy przez budowniczych. Dom murowany Konstrukcje takich domów na pewno posiadają wiele swoich zalet, jak i wiele wad. Warto więc je prześledzić, zwłaszcza jeśli stoimy przy wyborze budulca, z którego wykonamy swój dom. Decyzję podjąć jest trudno, jednak zestawienie zalet i wad powinno pomóc w odpowiednim wyborze.

Zaletą domów murowanych jest niewątpliwie ich trwała konstrukcja. Jest ona w dużym stopniu odporna na różnego rodzaju złe użytkowanie takie jak cieknące instalacje czy uszkodzone rynny. Dom murowany łatwo się nie poddaje złym warunkom. Do tego jest ognioodporny, głównie dzięki niepalności podstawowych materiałów, z których wykonana jest konstrukcja. Dom murowany Dom murowany odznacza się także dużą rozpiętością stropów, a także dużą akumulacją ciepła, bowiem nagrzane mury utrzymują w domu stałą temperaturę niezależnie od pogody czy od ogrzewania. Zaletą jest również to, że podstawowe materiały budowlane są łatwo dostępne. Warto również zwrócić uwagę na powszechność takiego stylu budowania w Polsce. Ponadto, dom murowany to na pewno opcja dla kogoś kto chciałby rozłożyć swoją budowę na nieokreślone rady, bowiem niezależnie od etapu budowy, nie niszczeje ona pod wpływem czasu czy warunków atmosferycznych.

Jednak pomimo wielu wyjątkowych zalet, domy murowane posiadają również swoje wady. Pierwszą z nich, szczególnie ważną dla tych, co nie lubią czekać za długo na efekty swojej pracy, jest na pewno długi czas budowy. W domu murowanym nie da się zamieszkać szybciej niż pół roku od rozpoczęcia budowy, nawet jeśli uda nam się ukończyć go w trzy miesiące. Ponadto taki dom cechuje duży ciężar, przez stosowanie w konstrukcji ciężkich materiałów. Dom murowany Przy budowie konieczne jest również osuszanie domu z wilgoci technologicznej, która tworzy się z zapraw murarskich i tynkarskich czy mieszanek betonowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.