Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Wyposażenie domu > Renesans fotela

Etapy budowy domu cz. 2

Przeszliśmy już bardzo wiele, by postawić swój dom. Etapy budowy domu cz. 2 Jednak do końca naszego zadania pozostało jeszcze wiele tygodni pracy, zanim na naszej działce powstanie coś domopodobnego. Na szczęście to co najgorsze jest już za nami. Pozostaje tylko zacząć kopać.

Nie możemy pracować chaotycznie. Jeżeli budową domu zajmujemy się samodzielnie musimy kierować się tym co podpowiadają nam plany budowy. Wszelkie odstępstwa mogą sprawić, że stracimy tylko cenny czas. A zależy nam przecież na jak najszybszym wprowadzeniu się.

Budowa fundamentów i murów należy do tych zadań, które szybko przynoszą widoczne efekty. Stawiając ściany z pustaków mury rosną dosłownie w oczach i w przeciągu kilkunastu dni powinniśmy skończyć pierwszy poziom i wylać podłogę pod następny. Etapy budowy domu cz. 2 W zależności od ilości kondygnacji budowa ścian zajmie nam około miesiąca. Pokrycie dachu to kolejne dwa tygodnie.

Gdy już mamy zadaszony budynek jak najszybciej powinniśmy wstawić okna i drzwi. Wszystko dlatego, że w pustostanie szybko rozpleniają się szkodniki i rozrastają pleśnie i grzyby.  Dodatkowo ważne jest żeby nie pozostawiać gołych ścian na działanie sił przyrody. Nieosłonione cegły czy pustaki szybko niszczeją. W skrajnych wypadkach może to grozić rozbiórką domu.

Otynkowany dom cieszy oczy. Jednak nie może cieszyć duszy. Nie zamieszkamy w nim bowiem, aż nie wykończymy wnętrz. To jest najbardziej mozolna praca. Tynkowanie i malowanie ścian. Kafelki i fugi. Lakierowanie podłogi i wykładanie paneli. Etapy budowy domu cz. 2 Wnoszenie mebli dywanów i sprzętów, dekorowanie sprzątanie. Można tak długo wymieniać. Bo wnętrze domu wymaga nieustannej opieki, jednak jest to warte zachodu, bo przecież każdy facet chce wypełnić trzy obowiązki prawdziwego mężczyzny

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.