Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Projekty wnętrz > Jeden pokój, dwoje dzieci

Jak radzić sobie z plamami na dywanach?

Nierzadko się zdarza nam coś poplamić. Szczególnie zaś niechciane są plamy na dywanie. Jak radzić sobie z plamami na dywanach? Wszystko za sprawą dość utrudnionego pozbywania się ich, niemożności częstego prania, czy ogólnej trudności z utrzymaniem. A jak wiadomo dywany prezentują się w pomieszczeniach domowych bardzo ładnie i chętnie się decydujemy na takie właśnie nakrycie podłogi. Dlatego dobrze jest mieć kilka różnych sposobów walki z plamami na dywanach, bowiem więcej niż pewne, że w któregoś dnia zdarzy nam się takich plam dokonać. Jak zatem sobie z nimi radzić?

Pierwszym krokiem jest szybkie reagowanie. Nie należy czekać aż dany płyn, którym zdarzyło się nam poplamić dywan wsiąknie w jego głąb, bowiem im bardziej intensywna plama pod tym względem, tym gorzej się z nią walczy. Jak radzić sobie z plamami na dywanach? Dlatego dobrze jest użyć papierowych ręczników, które wsiąkną nadmiar płynu, który się rozlał i nieważne, czy to będzie kawa, herbata czy mleko.

Następnie należy użyć jakiegoś preparatu, który plamę wywabi. Logiczne jest, że wyczyszczenie plamy z dywanu to nie takie proste zadanie i wymaga nieco więcej poświęcenia niż wypranie zabrudzonej koszulki. Najlepiej jednak czyścić dywan na sucho i dopilnować, aby wszystkie preparaty, których używamy były granulowane i nie powodowały zbyt wiele zachodu. Następnie, kiedy plama już będzie wywabiona z danego miejsca, dobrze jest wszystko dokładnie wytrzeć, zaś w razie potrzeby powtórzyć ten krok.

Dywan nieco bardziej niż inne materiały przejmuje zapachy. Dlatego, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów należy użyć różnych preparatów, które będą miały na celu zneutralizowanie miejsca plamy, zarówno pod względem zapachów, jak i poprzez usunięcie stosowanego preparatu. Jak radzić sobie z plamami na dywanach? Należy go bowiem usunąć, bez pozostawiania choćby odrobiny, bowiem będzie on w dalszym ciągu działał i może spowodować liczne odbarwienia na naszym dywanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.