Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Wnętrza > Wnętrza dla singli

Jak radzić sobie ze szkodnikami w mieszkaniu?

Chociaż staramy się utrzymywać odpowiedni poziom czystości w naszym domu czy mieszkaniu, to jednak niemal zawsze zdarza się, że pojawiają się w nim nieproszeni goście w postaci różnego rodzaju szkodników. Jak radzić sobie ze szkodnikami w mieszkaniu? Oczywiście niechciane robale czy gryzonie pojawiają się z różnym natężeniem i zależy to od tego jak często sprzątamy w pomieszczeniach domowych, jaki jest stopień wilgoci, oraz jaka panuje w pokojach temperatura. Jednak czasem profilaktyka niekoniecznie się sprawdza, dlatego warto mieć w zanadrzu odpowiednią broń do walki ze szkodnikami, takimi jak mrówki, mole czy chociażby myszy.

Oczywiście w sklepach można znaleźć niezliczone ilości różnego rodzaju preparatów chemicznych, które teoretycznie raz na zawsze powinny rozprawić się z niechcianymi szkodnikami domowymi. Jednak w praktyce, nie zawsze okazują się one skuteczne, często po prostu nie działają, zaś nawet jeśli, to po jakimś czasie szkodniki znów się pojawiają. Dlatego warto wypróbować przede wszystkim różnego rodzaju domowe sposoby, często również takie, które wykorzystywały nasze matki, babcie, a nawet prababcie. Jak radzić sobie ze szkodnikami w mieszkaniu? Są to bowiem bardzo często metody sprawdzone i przede wszystkim skuteczne, które pomogą nam w walce z wrednymi szkodnikami.

Na mrówki najlepszy jest wrzątek bądź woda z octem. Zawiera on bowiem substancje, które odstraszają mrówki. Najlepsze jest to jeśli wiemy gdzie nasi współlokatorzy się osiedli i gdzie znajduje się gniazdo. Innym sposobem jest pozostawienie kawałka cytryny w miejscach gdzie najczęściej mrówki się pojawiają. Na pewno będzie to skuteczny sposób na odstraszenie ich. Jeśli zaś chodzi o mole, to najlepiej odstraszyć je lawendą i starymi gazetami, bowiem mole nie znoszą zapachu farby drukarskiej. Dlatego też dobrze jest płaszcze i różnego rodzaju swetry owijać w gazety, aby w ten sposób nie zalęgły się z nich mole.

Domowych sposobów oczywiście jest o wiele więcej. Jak radzić sobie ze szkodnikami w mieszkaniu? Warto więc zapytać o radę swojej mamy, czy babci, a one na pewno będą znały tajemne sposoby na walkę ze szkodnikami czy gryzoniami, które to bez zaproszenia pojawiają się w naszych domach czy mieszkaniach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.