Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Projekty wnętrz > Kuchnia, która ma wszystko

Lampy i bibeloty w mieszkaniu

Oświetlenie w mieszkaniu jest niesamowicie ważne. Lampy i bibeloty w mieszkaniu Gwarantuje nam nie tylko jasność pomieszczeń, ale także spełnia inne istotne funkcje. Dlatego bardzo przemyślany powinien być dobór lamp i różnego rodzaju bibelotów do domu czy mieszkania. W ten sposób bowiem nie tylko ozdabiamy pokoje w naszym mieszkaniu, ale także nadajemy im szczególny charakter, tworząc nastrój, klimat miejsca, czy jego funkcjonalność.

Na sam początek warto zastanowić się nad tym jakie będzie przeznaczenie danego wnętrza, danego pomieszczenia i do czego będzie nam ono służyło. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ zupełnie inne światło jest nam potrzebne do pracowania, inne do nauki, inne wykorzystujemy do relaksu i odpoczynku, zaś jeszcze inne jest nam potrzebne przy spożywaniu posiłków czy spotykania się ze znajomymi. Lampy i bibeloty w mieszkaniu Warto znać więc podstawowe cele, które wypełnia dany rodzaj światła i tak np. jasne światło prowokuje do działania i sprzyja pracy, ciepłe relaksuje i ułatwia wypoczynek. Do tego dochodzi fakt, że oprócz oświetlenia ogólnego, pełnego, można zastosować w mieszkaniu oświetlenia miejscowe. Opcji jest naprawdę dużo. Jak właściwie to zastosować do poszczególnych pomieszczeń domowych i pokoi użytkowych?

W kuchni powinno być sporo światła, dlatego warto zastosować oświetlenie ogólne plus dodatkowo oświetlenia miejscowe w postaci zamontowanych halogenów. Wszystko również zależy od tego, jakiej wielkości jest nasza kuchnia i jak często w niej przebywamy. W salonie warto skupić się na oświetleniu raczej ciepłym, które będzie spełniało cele raczej relaksujące, odprężające. W pokoju dziennym, gdzie z reguły pracujemy, warto zastosować oświetlenie możliwie jak najjaśniejsze, jednak wiadomo, że i z tym nie ma co przesadzać, bowiem jasne światło może powodować bóle głowy i źle wpływać na nasze oczy. Lampy i bibeloty w mieszkaniu Jeśli zaś chodzi o łazienkę, to światło ogólne powinno być niezbyt intensywne, za to dodatkowe miejscowe lampki powinni dodawać nieco więcej jasności, zwłaszcza zaś przy takich miejscach jak np. lustro czy umywalka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.