Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Porady domowe > Wybieranie działki pod budowę domu

Montowanie i uszczelnianie okien

Wybór okien to najmniej wymagający aspekt montowania i uszczelniania okien w naszym nowym domu bądź mieszkaniu. Montowanie i uszczelnianie okien To tak naprawdę pierwszy krok do etapów, jakie związane są z montowaniem, a późniejszym uszczelnianiem naszych okien. Wybór może być bułką z masłem, jednak prawdziwe schody zaczynają się dopiero później. Jeśli ktoś chce mieć piękne okna w swoim domu, to musi liczyć się ze sporą ilością pracy jaka go czeka.

Pierwszym etapem, od którego rozpoczniemy naszą przygodę z oknami będzie przygotowanie oraz montaż okien. Na sam początek dobrze jest sprawdzić i odpowiednio przygotować otwór na okna. Ważna jest tutaj ocena sytuacji: sprawdzenie wytrzymałości i stanu murów, bowiem muszą ona zagwarantować odpowiednie oparcie dla materiałów mocujących. Montowanie i uszczelnianie okien Ważne jest też sprawdzenie, aby między murem, a ramą okna nie było żadnych punktów styku, gdyż naprężenie, które jest obecne w ścianach może doprowadzić do wypaczenia okna. Przestrzeń między murem, a ramą nie powinna być też zbyt duża.

Drugim etapem, kiedy już zamontujemy nasze okna jest ich uszczelnianie. Najlepszym sposobem, jednocześnie najczęściej stosowanym jest uszczelnianie okna za pomocą montażowej pianki poliuretanowej. Posiada ona niski stopień chłonności, a także dobre walory izolacyjne. Pianka ta może zwiększyć swoją objętość po nałożeniu nawet do 80 razy.

Ostatnim etapem są różnego rodzaju wykończenia związane z naszymi oknami i ich montażem. Etap końcowy stanowi położenie tynku. Montowanie i uszczelnianie okien Warto zwrócić uwagę na to jaki właściwie materiał jest do tego używany, bowiem nie każda zaprawa tynkarska może spełniać odpowiednie wymogi stanowiące o jej tolerancji na zmiany temperatury czy kruszenie się.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.