Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Budowa domów > Czym pokryć dach?

Wybieranie działki pod budowę domu

Działka budowlana to niewątpliwie bardzo dobra inwestycja pieniędzy. Wybieranie działki pod budowę domu Jednak jest to coś, co kupujemy na wiele, wiele lat, czasem nawet i wiele pokoleń. Dlatego nie należy być w tym pochopnym i podjęcie decyzji o zakupie musi być dobrze przemyślane, przeanalizowane oraz rozsądnie dopasowane do naszych możliwości. Jak w takim razie wybrać dobrą działkę budowlaną i czym się kierować przy jej wyborze?

Panuje powszechne przekonanie, że najpierw należy kupić działkę, a dopiero potem zacząć planować co na niej wybudujemy i jak to będzie wyglądało. Jest to jednak błędne założenie. Na sam początek należy działkę poznać, dowiedzieć się co na niej można wybudować, następnie zestawić to z naszymi planami budowy domu, a dopiero potem działkę można kupić. Wybieranie działki pod budowę domu Tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie i działkę i dom, zgodne z naszymi marzeniami.

Należy więc dobrze sprawdzić wybraną działkę, bowiem może się okazać, że upatrzony przez nas teren pod budowę powinien być przeznaczony na zupełnie inny rodzaj nieruchomości, albo w ogóle nie będzie ona przeznaczona na zabudowę. Aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku dobrze jest postarać sie o odpowiedni plan i wypis zagospodarowania przestrzennego, który można uzyskać w gminie.

Bardzo często, zanim zaczniemy analizować warunki geologiczne danej działki, zajmujemy się planem budowy. Wybieranie działki pod budowę domu Jednak owe plany powinny być dostosowane dokładnie do warunków danych terenów, w przeciwnym razie jesteśmy narażeni na wiele niebezpieczeństw związanych np. z terenami osuwiskowymi, zapadniowymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.