Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Architektura > Nowoczesne mieszkania

Wybór koloru do poszczególnych pomieszczeń

Kolor ścian w pomieszczeniach domowych to niezwykle istotna sprawa, mimo że bardzo często właściciele decydują się na malowanie ścian na chybcika, bez wcześniejszego zastanowienia się nad pasującymi kolorami. Wybór koloru do poszczególnych pomieszczeń Jednak kolory to coś, co odgrywa w naszym życiu ogromną rolę, bowiem to one wpływają na nasz nastrój, a nierzadko nawet na kształtowanie się naszej osobowości. Warto więc wcześniej przemyśleć to, do jakiego pokoju, jaki zastosujemy kolor na ścianę.

Oczywiście można pójść na łatwiznę i pomalować mieszkanie w kolory nieco neutralne, a przy tym prezentujące się dość ładnie. Mowa tutaj o kolorach pastelowych, bardzo często uważanych za dość nudne i mdłe. Jednak znajdują one wierne rzesze fanów. No i niewątpliwie potrafią wprowadzić do danego pomieszczenia sympatyczny nastrój i wyjątkowy klimat. Wybór koloru do poszczególnych pomieszczeń Dlatego warto wziąć pod uwagę pomalowanie ścian w pokojach na przyjemne pastelowe odcienie różu, błękitu, czy zieleni. Będzie to świetne rozwiązanie dla każdego, kto nie ma jasno określonych predyspozycji barwowych.

Dla tych bardziej zdecydowanych na konkrety najlepsze będą bardzo mocne i żywe barwy. Sprzedadzą się więc do pomieszczeń kolory mocnego błękitu, fioletu, zieleni, a nawet czerwieni. Jednak takie intensywne barwy dobrze jest ze sobą łączyć z kolorami bardziej stonowanymi, aby w ten sposób nie popaść w skrajność. Zbyt duże natężenie jakiejś barwy może doprowadzić do skutków odwrotnych do zamierzonych. Wybór koloru do poszczególnych pomieszczeń Dobrze jest więc z dozą ostrożności dobierać różnorakie barwy i te mocniejsze łączyć albo z bielą, albo z szarością, ewentualnie z barwami pastelowymi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.