Jesteś tutaj: budexpo.com.pl > Budownictwo > Malowanie sufitu

Zimno, ciepło – kolory

Kolorystyka wnętrza jest jednym z najważniejszych zagadnień w czasie pierwszego, jak i późniejszego malowania pokoju. Zimno, ciepło – kolory W zależności od rozmiaru pokoju inne kolory będą do niego pasowały bardziej. Jeżeli pokój jest niewielki wówczas dobrze jest pomalować go na cieplejsze tony: pomarańczowy, żółty albo lekki beż czy cappuciono i jasny brąz, nie zmniejszą one pokoju, a wręcz przeciwnie. Sprawią, że odbijające się od ścian światło będzie wizualnie poprawiało wielkość pomieszczenia. Zimno, ciepło – kolory Nie powinno się natomiast w małych pokojach używać kolorów fioletowych, ciemnych brązów, ciemnych zieleni ani granatów, niczego co byłoby bardzo zimne i ciemne, ze względu na to, że pokój skurczy się i będzie przypominał mniejsze pomieszczenie niż jest w rzeczywistości.

W dużych pokojach ulega to zmianie, ponieważ w nich nawet ciemniejszy fiolet będzie wyglądał dobrze, a jeśli pomaluje się jedną ścianę na jaśniejszy lub nawet na biało sprawi to, że pokój automatycznie stanie się przestronniejszy.

Zimno, ciepło – kolory Lepiej tez unikać malowania pasów na całej powierzchni ścian gdyż nie tylko zmniejszy to pomieszczenie, ale także nie dopasuje się do mebli, które mają stanąć w pokoju wywołując chaos w pokoju.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.